Dodatkowe zabezpieczenia stosowane w pakowaniu eksportowym
Zastanawiasz się, w jaki sposób jeszcze lepiej zabezpieczyć wysyłany towar? Jakie materiały najczęściej stosuje się w przypadku ładunków ponadnormatywnych, newralgicznych lub czułych na uszkodzenia? Przykrycie towaru zwykłą plandeką w większości przypadków okazuje się niewystarczające i chroni go jedynie prowizorycznie. Rynek oferuje dziś szereg rozwiązań, służących izolacji opakowań transportowych od potencjalnie szkodliwych czynników zewnętrznych. Poniżej prezentujemy kilka praktycznych pomysłów.
Rodzaje popularnych folii
Warstwa odpowiednio dobranej folii, izolującej ładunek od czynników zewnętrznych, gwarantuje bezpieczeństwo produktów wrażliwych na wilgoć i warunki atmosferyczne. Do najczęściej stosowanych należą:
• Folia termokurczliwa- pod wpływem temperatury kurczy się i ciasno przywiera do przedmiotu, chroniąc go przed uszkodzeniem. Tworzy szczelną barierę przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi. Najlepiej sprawdza się w przypadku produktów o ponadgabarytowych i nieregularnych kształtach
• Folia antykorozyjna VCI- wzbogacona lotnym inhibitorem korozji, który stopniowo uwalnia się po szczelnym zamknięciu opakowania, wypełnia przestrzeń między ładunkiem a folią. Niezawodnie zabezpiecza metale przed korozją. Najczęściej stosowana w transporcie wszelkich produktów metalowych, maszyn i komponentów przemysłowych oraz elektroniki.
• Folia barierowa- szczególnie polecana do pakowania wysyłek przewożonych frachtem morskim. Używana do próżniowego pakowania produktów wrażliwych na wilgoć. Dzięki swoim właściwościom łatwo zgrzewa się, tworząc hermetyczne opakowanie. Jeszcze lepiej spełnia swoją funkcję wyposażona w dodatkowe czujniki wilgoci, sygnalizujące ewentualne rozszczelnienie się próżni i narażenie zawartości ładunku na wilgoć
Zabezpieczenia mechaniczne
Oprócz wyżej wymienionych rodzajów folii, niezwykle ważnym elementem wpływającym na zabezpieczenia ładunku są czujniki przechyłu i wstrząsu,montowane na opakowaniach i sygnalizujące niebezpieczną zmianę pozycji lub oddziaływanie niepożądanej siły, która może uszkodzić towar.
Oczywiste jest, że podstawowym czynnikiem decydującym o stabilizacji ładunku jest optymalne dostosowanie gabarytów opakowań do wymiarów produktów. Do unieruchomienia pakowanych ładunków stosuje się m.in., maty piankowe lub gumowe, a także elementy konstrukcji stalowych.
Gdy tradycyjne opakowania drewniane to za mało…
Palety nietypowe i opakowania specjalne to rozwiązania, bez których trudno obejść się, wysyłając towary o specyficznej budowie czy właściwościach. Odpowiednia konstrukcja opakowania transportowego oraz dodatkowe zabezpieczenia, zapewnią przesłanym towarom bezpieczeństwo, a dostawcy pewność, że ładunek dotrze do adresata bez uszczerbku na jego jakości.
Co należy wiedzieć?
Jakie są ich właściwości?
Czyli... Jeśli nie transport to co?
O zrównoważonej produkcji słów kilka.
Jaka jest rola materialów drewnopochodnych w produkcji opakowań transportowych?
Czym różnią się od tradycyjnych drewnianych opakowań?
Przegląd najpraktyczniejszych rozwiązań
Na co zwrócić szczególną uwagę podczas planowania przeprowadzki przemysłowej?
Jakie opakowania wybrać?
część II
Zamów opakowanie i zapakuj towar do transportu u jednego wykonawcy!
Powiedz tak mądremu gospodarowaniu tworzywami sztucznymi!
Bogactwo zastosowania skrzyń drewnianych
W jakich przypadkach są wybierane najczęściej?
Najlepsza dla towarów wrażliwych na wilgoć.
W jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo wysyłki?
Jaką rolę odgrywają?
Ekologiczne i tanie opakowania na które warto zwrócić uwagę.
Czyli o rynkowych trendach słów kilka...
Jakie rozwiązanie w ramach oferty transportu morskiego wybrać?
Czym jest Europejski System Handlu Emisjami i co oznacza dla dostawców?
Wiedza na temat poszczególnych alternatyw w pigułce.
Czyli dlaczego tak trudno zdetronizować opakowania drewniane?
Czy wiesz, że...
W jakich sytuacjach sprawdza się najlepiej?
Kiedy oferta rynkowa to za mało...
Czym charakteryzują się największe krajowe porty?
Zagrożenia, na jakie narażone są kontenery morskie.
Co warto wiedzieć o relokacjach przemysłowych?
Kolejny przegląd opakowań przemysłowych stosowanych w transporcie
Co należy wiedzieć, aby zapewnić bezpieczeństwo towarom podczas spedycji morskiej?
Zapraszamy na krótki rekonesans różnych opakowań transportowych. Dziś garść informacji na temat skrzyń ażurowych. Kiedy tego rodzaju opakowania sprawdzą się najlepiej?
Wysoki stanadard fitosanitarny, gwarancją wysokiej jakości opakowań drewnianych
Szerokie zastosowanie i ogromna wytrzymałość to znaki rozpoznawcze niestandardowych palet drewnianych. Jaką rolę odgrywają w przemyśle logistycznym i transportowym?
To bardzo ekonomiczne oraz proekologiczne formy wysyłki towarów. Jakie są podstawowe różnice między tymi dwoma pojęciami?
Wszystko, co zapewni bezpieczeństwo twoim towarom podczas wysyłki morskiej
Poznaj tajniki relokacji przemysłowych.
Chroń ładunek przed korozją i innymi szkodliwymi czynnikami występującymi w transporcie morskim.
Odpowiednie pakowanie towaru gwarantem jego bezpieczeństwa w transporcie
Planujesz wysyłkę towarów drobnicowych? A może musisz dostarczyć towary wielkogabarytowe w dużych ilościach? Podpowiemy Ci, co sprawdzi się w poszczególnych przypadkach.
Są rozwiązaniem ekologicznym, wytrzymałym oraz korzystnym cenowo. Wielu dostawców jest im wierna od lat. Jakie zalety decydują o powodzeniu tego rodzaju opakowań eksportowych?
Jakie towary można nadać przesyłką lotniczą?
To najważniejszy element procesu zabezpieczenia towaru w transporcie morskim. Na czym polega i w jaki sposób prawidłowo go przeprowadzić?
Niezależnie od tego, jakim rodzajem wysyłki zdecydujemy się dostarczyć nasz towar, musimy pamiętać o jego odpowiednim zabezpieczeniu. Wysokiej jakości opakowanie transportowe to dopiero początek...
Fracht lotniczy to zdecydowanie najszybsza forma wysyłki towarów. W przypadku kiedy priorytetem jest czas, okazuje się niezastąpiony. Sprawdź jakie zasady obowiązują w przypadku tej formy transportu.
Jak bezpiecznie przenieść linię produkcyjną?
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o opakowaniach transportowych, a nie macie kogo zapytać...