Masz projekt projekt eksportowy w którym możemy Ci pomóc?

ZAPYTAJ O BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Pakowanie eksportowe

To proces, począwszy od analizy przedsięwzięcia, poprzez projekt i wykonanie adekwatnego opakowania, właściwe opakowanie produktu, na intermodalnym  transporcie kończąc.

Pakowanie eksportowe powinno chronić zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i charakterystycznymi warunkami atmosferycznymi panującymi podczas podróży, tj. wilgotność, zasolenie atmosfery, duże amplitudy temperatur oraz brak cyrkulacji powietrza.

Jest to jeden z elementów łańcucha logistycznego, który wraz z dostawą do odbiorcy końcowego wieńczący często długotrwały i kosztowny proces produkcyjny, oraz pracę wielu specjalistów w Twojej firmie.

Oczywiście gwarancja przewoźnika jest ważnym aspektem, jednak bez właściwego zabezpieczenia towaru nie zrekompensuje strat ekonomicznych, czasowych, wizerunkowych, czy nawet kar za niewywiązanie się z kontraktu.

Dlaczego więc nie zlecić tej usługi fachowcom?

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Najcześciej stosowane opakowania eksportowe to skrzynie pełne sklejkowe, OSB, czy deskowe lub skrzynie ażurowe.

Ładunki ponadnormatywne najczęściej są pakowane w folię termokurczliwą na specjalnych paletach lub luzem na podkładach, czy plandeki szyte na miarę.
Często wymagają konstrukcji specjalnych łączonych, np. opakowań stalowo-drewnianych

Z kolei lekkie wrażliwe przestrzenne ładunki można transportować w opakowaniach drewniano-tekturowych. Przykładowo jest to paleta drewniana z ramą przestrzenną obitą wielowarstwową tekturą falistą o wysokiej gramaturze.

         

Pakowanie do transportu morskiego

Opakowanie morskie powinno chronić zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i charakterystycznymi warunkami atmosferycznymi panującymi podczas podróży, tj. wilgotność, zasolenie atmosfery, duże amplitudy temperatur oraz brak cyrkulacji powietrza.

Dla każdego ładunku opracowujemy indywidualny projekt opakowania dostosowany do jego specyficznych właściwości, aby zapewnić optymalną ochronę podczas transportu. Stosujemy zabezpieczenia przeciwwilgociowe na okres od 1 do 36 miesięcy z zastosowaniem folii PE, wielowarstwowej folii aluminiowej oraz redukując do minimum ilości powietrza (tzw. vacuum) oraz środkami osuszającymi wewnątrz w opakowaniu ( pochłaniacze wilgoci).

  

Stosujemy również ochronę antykorozyjną, tzw, technologię VCI (Volatile Corrosion Inhibitor) dla ładunków mogących korodować.  Posiadamy całą paletę materiałów VCI chroniących całą kombinację metali żelaznych i nieżelaznych czy szlachetnych. Opisane zabezpieczenia stosujemy standardowo przy pakowaniu do transportu morskiego.

Na Twoje życzenie zastosujemy wszystkie dostępne na rynku materiały opakowaniowe.

Jesteśmy w stanie spełnić wszelkie rygorystyczne wymagania dotyczące zabezpieczenia ładunków w transporcie morskim odbiegające od stostwanych standardów, jeśli otrzymamy od Ciebie lub Twojego klienta szczegółowe wytyczne. Międzynarodowe koncerny często narzucają swoje wymagania dot. opakowania ładunków. Zapewne znamy je już, jeśli jednak jest to dla Ciebie nowość, skonsultuj to z nami.

Pozwól nam zająć się tym tematem.

Wierzymy, że nie chcesz eksperymentować z wysyłką morską swoich towarów, ponieważ właśnie w transporcie morskim występuje cała gama ryzyk z pełną amplitudą przeciążeń we wszystkich możliwych kierunkach.

Więcej w zakładce sztauowanie kontenerów…

Pakowanie do transportu lotniczego

Z uwagi na oszczędność czasu transport lotniczy z roku na rok odgrywa coraz większą rolę w transporcie międzykontynentalnym.
Pakowanie do transportu lotniczego wymaga jednak wzięcia pod uwagę wielu czynników takich jak:

 •  waga
 •  nacisk na 1 m2
 •  rozmiary transportowanego towaru
 •  rodzaj samolotu
 •  odległość przelotu
 •  właściwości higroskopijne towaru
 •  wrażliwość towaru na wibracje
 •  wrażliwość na zmiany ciśnienia i temperatury
 •  sposób magazynowania i przeładunku

Wszystkie opakowania przeznaczone na tego typu wysyłki muszą spełniać wewnętrzne regulacje postawione przez przewoźników lotniczych. Opakowania produkowane przez OPAKODREW spełniają normy zarówno przewoźników jak i IATA (International Air Transport Association).

Z uwagi na oszczędność czasu transport lotniczy z roku na rok odgrywa coraz większą rolę w transporcie międzykontynentalnym.
Przygotowanie opakowań do tego typu transportu wymaga uwzględnienia wielu specyficznych wymagań forwardera oraz agencji celnych.

Współpracujemy z agencjami wyspecjalizowanymi międzynarodowym frachcie lotniczym.

Zapewniamy sprawną obsługę powierzonych ładunków poprzez sieć współpracujących agentów we wszystkich większych portach na świecie.

W oparciu o możliwości wielu towarzystw lotniczych możemy zorganizować przewóz towarów neutralnych oraz:

 • materiały niebezpieczne (DGR)
 • żywe zwierzęta (AVI)
 • przesyłki wartościowe (VAL)
 • żywność (PER)
 • ładunki ponadgabarytowe (BIG)

W ramach dostaw ekspresowych wykonujemy projekty indywidualne:

 • loty czarterowe
 • kurier na pokładzie
 • dostawy tego samego dnia na terenie Europy.

Sztauowanie kontenerów

Właściwe zabezpieczenie ładunku w kontenerze morskim, szczególnie przy ustawianiu skrzyń piętrowo daje gwarancję dostarczenia przesyłki bez uszkodzeń do miejsca przeznaczenia.

Do zabezpieczania towaru wewnątrz kontenera używamy specjalnych konstrukcji drewnianych w połączeniu z innymi materiałami sztauerskimi jak np. pasy transportowe Cordstrap, czy powietrznymi poduszkami sztauerskimi zapewniającymi stabilność ładunku poprzez wypełnienie pustych przestrzeni pomiędzy warstwami.

Dbając o bezpieczeństwo spakowanych towarów dodatkowo na opakowaniach umieszczamy urządzenia monitorujące stan ładunku podczas transportu morskiego w postaci wskaźników wilgotności albo także wskaźników wstrząsu i przechyłu, informujących o ewentualnym przekroczeniu wartości granicznej wstrząsów, przewróceniu lub niebezpiecznym przechyleniu towaru podczas transportu czy przeładunku.

 

Odpowiednie zamocowanie skrzyń wewnątrz kontenera stanowiące końcowy etap w procesie pakowania morskiego ma ogromne znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa towaru spakowanego we wcześniejszych stadiach. Pominięcie tego etapu lub niewłaściwe jego wykonanie może zniweczyć wszystkie wykonane wcześniej prace związane z pakowaniem morskim i zabezpieczeniem towaru na czas transportu.

Relokacje, Transfery i Przeniesienia

To wyspecjalizowane usługa w naszym profesjonalne usługi polegające na przenoszeniu pojedynczych maszyn lub całych parków maszynowych i linii produkcyjnych we wskazane lokalizacje.

W naszej firmie pracują eksperci, którzy wiedzą, jak obniżać koszty związane z relokacją maszyn. Proces relokacji obejmuje wybór optymalnego momentu przemieszczania maszyn i linii produkcyjnych – dzięki temu Twoja firma oszczędzi na inwestycji relokacji!

Gwarantujemy, że zespół specjalistów wykona dla Twojej firmy niezbędne usługi polegające na relokacji maszyn i całych linii produkcyjnych.

JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Zapraszamy do składania zapytań przez uproszczony formularz.
Wpisz dowolnie: streszczenie zagadnienia, swój adres e-mail lub telefon.

Oddzwonimy / odpiszemy w ciągu 2h.