Skrzynie z OSB - mocne i lekkie
OSB to ekologiczny, drewnopochodny materiał mający zastosowanie w wielu dziedzinach. Znalazł swoje miejsce również w branży opakowań, stając się popularnym rozwiązaniem w procesie pakowania towarów do wysyłki. Opakowania z OSB to świetna alternatywa dla skrzyń drewnianych i opakowań z tworzyw sztucznych. Rozwiązanie sprawdza się w transporcie narażonym na szkodliwe warunki zewnętrzne czy atmosferyczne. Opakowania z OSB nie pochłaniają wilgoci i sprawiają, że niemal każdy ładunek bezpiecznie trafi do celu. Kiedy będzie najlepszym wyborem?
Z czego wykonane są skrzynie OSB?
Opakowania tego typu złożone są ze sprasowanych wiórów drewnianych, które utrwalone są wodoodporną żywicą syntetyczną. Dodatkowe użycie elementów z drewna lub metalu wpływa na wyjątkową odporność i niezawodność takiej konstrukcji. Wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz plastyczność materiału w procesie obróbki to tylko dwie z licznych zalet, jakie posiadają tego rodzaju rozwiązania. Skrzynie z OSB są odporne na zginanie i zniekształcenia. Jej walory sprawiają, że rozwiązanie idealnie nadaje się do wykorzystania w transporcie morskim i lotniczym. Stosując opakowania z OSB przyczyniamy się również do ochrony środowiska. Opakowania tego typu są uznawane za bardzo ekologiczne rozwiązanie w branży opakowań.
Skrzynia z drewna vs. Opakowania z OSB
Jeśli planujemy wysyłkę towarów poprzez transport morski, skrzynie z OSB to idealna alternatywa dla skrzyń drewnianych. Dlaczego? Jak już wspominaliśmy wyżej, płyta OSB jest niezwykle odporna na wilgoć. Klej i emulsja, na bazie wosku, stosowana w produkcji płyt z OSB sprawia, że opakowania są niezwykle odporne na wilgoć. Są też lżejsze, co z kolei nabiera na znaczeniu w przypadku wysyłki lotniczej. Jeśli skrzynia nie posiada żadnych elementów drewnianych i jest w całości wykonana z materiału OSB, nie wymaga obróbki fitosanitarnej. W przeciwieństwie do np. skrzyń drewnianych te z OSB nie posiadają sęków, co sprawia, że niemal eliminuje to ryzyko wystąpienia pęknięć w opakowaniu. Mamy dzięki temu pewność, że towar pozostanie dobrze zabezpieczony przez całą podróż, bez względu na warunki transportu.
Kiedy warto wybrać to rozwiązanie?
Skrzynie z OSB to jedna z najbardziej ekonomicznych opcji, jeśli chcemy, aby opakowanie było odporne, tanie a przy tym nie traciło na jakości. W przypadku transportu morskiego oraz lotniczego również okazuje się niezawodna. Dużym plusem jest również uniwersalne zastosowanie, jeśli chodzi o pakowanie niemal każdego rodzaju towaru. W tym urządzeń elektrycznych, ciężkich a także tych wyjątkowo wrażliwych na uszkodzenia w transporcie. Kluczową rolę ma w wymienionych przypadkach odgrywa konstrukcja palety i detale skrzyni, które dobierane są pod indywidualne potrzeby danej wysyłki.
Jeśli potrzebujesz doradztwa w zakresie pakowania towaru do transportu morskiego lub lotniczego, jesteśmy do twojej dyspozycji
Jaka jest rola materialów drewnopochodnych w produkcji opakowań transportowych?
Czym różnią się od tradycyjnych drewnianych opakowań?
Przegląd najpraktyczniejszych rozwiązań
Na co zwrócić szczególną uwagę podczas planowania przeprowadzki przemysłowej?
Jakie opakowania wybrać?
część II
Zamów opakowanie i zapakuj towar do transportu u jednego wykonawcy!
Powiedz tak mądremu gospodarowaniu tworzywami sztucznymi!
Bogactwo zastosowania skrzyń drewnianych
W jakich przypadkach są wybierane najczęściej?
Najlepsza dla towarów wrażliwych na wilgoć.
W jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo wysyłki?
Jaką rolę odgrywają?
Czyli o rynkowych trendach słów kilka...
Jakie rozwiązanie w ramach oferty transportu morskiego wybrać?
Czym jest Europejski System Handlu Emisjami i co oznacza dla dostawców?
Wiedza na temat poszczególnych alternatyw w pigułce.
Czyli dlaczego tak trudno zdetronizować opakowania drewniane?
Czy wiesz, że...
Kilka patentów na zwiększenie bezpieczeństwa towarów podczas transportu.
W jakich sytuacjach sprawdza się najlepiej?
Kiedy oferta rynkowa to za mało...
Czym charakteryzują się największe krajowe porty?
Zagrożenia, na jakie narażone są kontenery morskie.
Co warto wiedzieć o relokacjach przemysłowych?
Kolejny przegląd opakowań przemysłowych stosowanych w transporcie
Co należy wiedzieć, aby zapewnić bezpieczeństwo towarom podczas spedycji morskiej?
Zapraszamy na krótki rekonesans różnych opakowań transportowych. Dziś garść informacji na temat skrzyń ażurowych. Kiedy tego rodzaju opakowania sprawdzą się najlepiej?
Wysoki stanadard fitosanitarny, gwarancją wysokiej jakości opakowań drewnianych
Szerokie zastosowanie i ogromna wytrzymałość to znaki rozpoznawcze niestandardowych palet drewnianych. Jaką rolę odgrywają w przemyśle logistycznym i transportowym?
To bardzo ekonomiczne oraz proekologiczne formy wysyłki towarów. Jakie są podstawowe różnice między tymi dwoma pojęciami?
Wszystko, co zapewni bezpieczeństwo twoim towarom podczas wysyłki morskiej
Poznaj tajniki relokacji przemysłowych.
Chroń ładunek przed korozją i innymi szkodliwymi czynnikami występującymi w transporcie morskim.
Odpowiednie pakowanie towaru gwarantem jego bezpieczeństwa w transporcie
Planujesz wysyłkę towarów drobnicowych? A może musisz dostarczyć towary wielkogabarytowe w dużych ilościach? Podpowiemy Ci, co sprawdzi się w poszczególnych przypadkach.
Są rozwiązaniem ekologicznym, wytrzymałym oraz korzystnym cenowo. Wielu dostawców jest im wierna od lat. Jakie zalety decydują o powodzeniu tego rodzaju opakowań eksportowych?
Jakie towary można nadać przesyłką lotniczą?
To najważniejszy element procesu zabezpieczenia towaru w transporcie morskim. Na czym polega i w jaki sposób prawidłowo go przeprowadzić?
Niezależnie od tego, jakim rodzajem wysyłki zdecydujemy się dostarczyć nasz towar, musimy pamiętać o jego odpowiednim zabezpieczeniu. Wysokiej jakości opakowanie transportowe to dopiero początek...
Fracht lotniczy to zdecydowanie najszybsza forma wysyłki towarów. W przypadku kiedy priorytetem jest czas, okazuje się niezastąpiony. Sprawdź jakie zasady obowiązują w przypadku tej formy transportu.
Jak bezpiecznie przenieść linię produkcyjną?
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o opakowaniach transportowych, a nie macie kogo zapytać...