Opakowania z drewna sosnowego
Różnorodność skrzyń drewnianych umożliwia dostawcom wybór optymalnego rozwiązania, dostosowanego do towaru, który chce dostarczyć. Oprócz rodzaju, rozmiaru i kształtu opakowań transportowych, znaczenie ma również rodzaj drewna, z jakiego są wykonane. Dziś pod lupę weźmiemy skrzynie z drewna sosnowego.
Skrzynie z drewna sosnowego- lekkie i odporne na wilgoć
Drewno sosnowe jako gatunek średnio ciężki idealnie nadaje się do produkcji opakowań transportowych.
Jak powszechnie wiadomo, dla niemal każdego dostawcy istotnym elementem wysyłki ładunku jest jego waga brutto. Oznacza to, że im mniejsza waga całkowita opakowania wraz z towarem, tym korzystniejsza cena jego dostarczenia do odbiorcy. Limity wagowe są ważne. Nie może się to jednak odbywać kosztem jakości opakowania. Drogocenne towary takie jak np. maszyny czy dobra luksusowe są niezwykle wrażliwe i podatne na uszkodzeniu w momencie nieodpowiednich warunków transportowych, czy też źle dobranego opakowania.
Decydując się na skrzynie z sośniny, wybieramy nie tylko niską wagę opakowania, ale również dużą wytrzymałość tego rodzaju drewna. Ze względu na dużą zawartość żywicy, tworzywo to jest wyjątkowo odporne na wszelkie uszkodzenia, uderzenia czy też szkodliwe warunki atmosferyczne, występujące w trakcie wysyłki.
Skrzynie z drewna sosnowego w transporcie morskim i lotniczym
To opakowanie, które świetnie sprawdzają się zarówno w wysyłce morskiej, jak i lotniczej – w pierwszym przypadku struktura skrzyni z sośniny jest wyjątkowo odporna na wodę oraz wilgoć- a dzięki zawartości wcześniej już wspomnianej żywicy, drewno tego rodzaju, idealnie nadaje się do transportu morskiego. Z kolei w przypadku transportu samolotem, niska waga opakowania wpłynie na mniejszą cenę wysyłki towaru, więc zminimalizuje wydatki związane z dostarczeniem towaru w dowolne miejsce na świecie. A co najważniejsze- nie odbędzie się to kosztem jakości skrzyni eksportowej, ponieważ jest wykonana z niezwykle wytrzymałej na uszkodzenia rodzajem drewna.
Na co zwrócić uwagę wybierając opakowania przemysłowe z drewna sosnowego?
Jeśli decydujemy się na skrzynie z sośniny, warto zweryfikować czy producent posiada certyfikat FSC, a także IPPC. Norma ISPM 15 dla opakowań fitosanitarnych gwarantuje dostawcy, że jego towar zostanie dostarczony w dowolne miejsce na świecie bez komplikacji. Przypominamy, że Norma ISPM obejmuje drewno fumingowane, czyli proces pozbywania się szkodników, które mogłyby być niezwykle groźne w innych ekosystemach. To nieszkodliwe dla środowiska działanie, niezbędne w przypadku wysyłki ładunków do krajów znajdujących się poza UE. Jeśli chcesz zamówić tego rodzaju opakowania, zapraszamy do kontaktu.
Chcesz wiedzieć więcej na temat certyfikatu IPPC, fumigacji i normy ISPM 15? Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.